Od kiedy operatorzy komórkowi zniosą roaming w Unii Europejskiej dla Polaków

Home Forums Ciekawostki i wiadomości ze świata finansów oraz biznesu Od kiedy operatorzy komórkowi zniosą roaming w Unii Europejskiej dla Polaków

This topic contains 1 reply, has 2 voices, and was last updated by  ula bydgoszcz 4 months, 1 week ago.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • Author

admin1
    Keymaster

Wygląda na to, że w końcu doczekamy się zniesienia dodatkowych opłat za korzystanie z telefonów komórkowych za granicą, a dokładnie na terenie krajów należących do Unii Europejskiej. Według dyrektywny płynącej z Brukseli od 15 czerwca obywatele wszystkich krajów Unijnych mają mieć swobodny dostęp do rozmów telefonicznych i internetu bez żadnych dodatkowych opłat za roaming.

Polscy operatorzy komórkowi zgodnie z zaleceniami na miesiąc przed powyższym terminem opublikowali nowe cenniki dla swoich abonentów. Jednak na ten moment tylko jeden Polski operator zdecydował się na 100% zdjęcia opłat roamingowych. Jest to Orange. Tylko użytkownicy tej sieci nie zapłacą ani grosza więcej za korzystanie ze swoich komórek po przekroczeniu granicy naszego kraju.

Inni operatorzy dostosowali się do dyrektyw Unijnych na styk i co prawda mocno obniżyli opłaty roamingowe, ale jednak będzie trzeba liczyć się z dopłatami. Od 15 czerwca klienci Orange mający abonament z nielimitowanymi usługami telekomunikacyjnymi, będą mieć możliwość swobodnie i bez żadnych ograniczeń rozmawiać,pisać SMS, a nawet korzystać z transmisji danych internetowych także za granicą, bez najmniejszych obaw obaw o dodatkowe koszty.

ula bydgoszcz

No to narazie nie jest tak cudownie chociaz już jest dużo lepiej 🙂 Ciekawe jak wygląda sprawa w Orange na karte czy nie będzie może najtaniej kupić sobie kartę na wyjazd na wczasy nawet jak się nie ma tam abonamentu? Jak mam telefon w Play i mam tam jakiś abonament FORMUŁA KOMFORT Unlimited dla Firm i widzę, że dają tam w tym abonamencie 3GB za granica netu i potem 4gr za mb więc dramatu też nie ma. 300 minut na rozmowy wychodzące i 500 na przychodzącę więc na pewno wczasy będa mnie kosztowały dużo mniej niż rok temu 🙂 Ciekawe jakie pakiety mają w PLUS GSM i T-MObile?

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Możliwość komentowania jest wyłączona.