Alior Bank kupił 87,23% udziałów GE w podstawowej działalności BPH

Dzisiaj zostało zarejestrowane połączenie wydzielonej części banku BPH oraz Alior Banku. W praktyce wygląda to tak, że Alior Bank przejmuje wszystkie produkty od BPH za wyjątkiem portfela kredytów hipotecznych. Od tego dnia formalnie klienci wszystkich produktów BPH poza klientami mającymi na kredyty hipoteczne sa teraz klientami Alior Banku. Cała procedura potrwa jeszcze trochę czasu i powinno zakończyć się 31 marca 2017 roku.

Oficjalnie podaje się, że Alior Bank za powyższe udziały zapłacił 1,225 mld zł i wydatek ten ma przybliżyć ten bank do zostania jednym z największych banków w Polsce. W wydanym ostatnio komunikacie, przedstawiciel Alior Banku podkreśla, że dołożą wszelkich starań żeby klienci BPH nie odczuli dokonanej integracji. Alior Bank przejął produkty dla klientów biznesowych oraz klientów korporacyjnych.

polaczenie-bankow-alior-i-bphDotychczasowi klienci BPH, którzy stali się teraz klientami Alior Banku muszą liczyć się z utrudnieniem jakim będzie 2 dniowa przerwa w działaniu systemu informatycznego, a co za tym idzie dostępu do kanałów elektronicznych. Przerwa w dostępie do usług bankowych  zaplanowana została na okres od 4 listopada (piątek) od godz. 18.30 do 6 listopada (niedziela) do godz. 21.00.

Przypomnijmy, że Alior Bank rozpoczął działalność w Polsce w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. z aktywami o wartości 40 mld zł na koniec 2015 r.

Pytania pomocnicze:

Kiedy nastąpi połączenie Alior Banku oraz Banku BPH?
Ile potrwa przerwa w dostępie do konta internetowego w BPH?
Czy zmienią się opłaty bankowe po fuzji BPH i Alior?

Piszcie co sądzicie i jakie sa wasze opinie o połączeniu banków Alior i BPH.

2 Replies to “Alior Bank kupił 87,23% udziałów GE w podstawowej działalności BPH”

  1. mam nadzieję, że ta przerwa nie potrwa dłużej i potem wszystko będzie działało bezbłędnie bo zawsze boję się takich przenosin i połączeń .. mam konto w BPH i liczę że po połączeniu będzie tylko lepiej i więcej punktów obsługi bo teraz za dużo uch bph nie ma. jakoś nie byłem przekonany nigdy do alior banku i będę sie przyglądał jak to wszystko działa

  2. no i fajnie 🙂 alior wchłania bph i pewnie zaraz zaczną się ostre zwolnienia.. ile osób straci prace w alior banku? podobno w wyniku restrukturyzacji i cięcia kosztów może zostac zwolnionych nawet 2600 osób więc jakiś kosmos… można się było spodziewać że takie właśnie będa koszty integracji alior i bph banków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*