E-maile udające wiadomości od mBank – wirusy kradnące pieniądze

Czy bank mbank lub jakikolwiek inny bank może prosić poprzez E-mail o zwrot omyłkowo zaksięgowanych i źle przelanych pieniędzy? Czy muszę zwrócić gotówkę i wykonać przelew zwrotny na konto banku jeśli dostałem wiadomość pocztą elektroniczną w sprawie zwrotu pomyłkowo, źle zaksięgowanych środków? Takie właśnie pytania zadają sobie osoby, które otrzymały na swoje skrzynki pocztowe prośby „w imieniu” mbanku żeby zwrócić pieniądze, które zostały przelane im przez pomyłkę.

Jeśli kiedykolwiek przytrafi nam się sytuacja w której jakikolwiek bank poprosi nas o pieniądze lub np. dane dostępu do naszego konta to od razu powinno nam się zapalić czerwone światło. Tego typu mail to na 99% sprawka hakerów, którzy tworzą wirusy po to żeby nas okraść. Dzisiaj hackerzy bardzo rzadko bawią się w łamanie zabezpieczeń bankowych. Teraz tego typu przestępcy skupiają się na nie wiedzy i naiwności klientów banków. Nowoczesne wirusy potrafią tak zainfekować nasz komputer, że nawet nie spostrzeżemy się jak wszystkie nasze loginy i hasła dostaną się w ręce cyberprzestępców.

e-mail-z-wirusem-od-mbankTwórcy takich wirusów liczą nawet na to, że dzięki zainfekowaniu naszego komputera uda im się pozyskać od nas jednorazowy kod sms za pomocą którego dokonają przelewu z naszego konta na swoje. Uważajmy, na każda podejrzaną korespondencję oraz komunikaty wyświetlające się po zalogowaniu do naszego konta. Pamiętajmy, że jesli nasz komputer zaatakował wirus to panel do którego wpiszemy nasze dane do logowania może nie być panelem banku tylko łudząco podobnym do niego panelem przestępców.

 

One Reply to “E-maile udające wiadomości od mBank – wirusy kradnące pieniądze”

  1. na dniach kolejny wirus zaatakował tym razem przychodzi jako wiadomość na fb od znajomych i wygląda jakby ktos nam chciał wysłac jakieś zdjęcie. Ma jednak rozszerzenie rozszerzenie .svg i nazwę w stylu photo_XXXX”. Nie kilkajmy w to bo przekieruje nas na stronę wyglądająca jak Youtube i jak klikniemy że chcemy zainstalować niezbędne rozszerzenie to wirus zainstaluje nam wtyczkę za pomocą której ktoś może przejąc wszystkie dane z naszej przeglądarki internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*