Gdzie i w jakiej branży najłatwiej dostać pracę w Polsce – kto szuka pracowników

Home Forums Ciekawostki i wiadomości ze świata finansów oraz biznesu Gdzie i w jakiej branży najłatwiej dostać pracę w Polsce – kto szuka pracowników

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • #1495
  admin1
  Keymaster

  Czy wiemy kogo najbardziej szukają pracodawcy w naszym kraju? Gdzie i w jakiej gałęzi gospodarki jest teraz najłatwiej o nową pracę? Tutaj nie zmienia się nic o kilku lat bo na pierwszym miejscu są pracownicy branży IT. Oprócz tego polskie firmy cały czas czekają na inżynierów oraz ekonomistów.

  Z najnowszych raportów wynika, że coraz częściej to już nie sam człowiek szuka dla siebie pracy, ale jest odwrotnie i to praca szuka człowieka. Powstają coraz lepsze firmy firmy rekrutujące dobrych pracowników dla innych podmiotów i to one szukają odpowiednich kandydatów z którymi kontaktują się za pośrednictwem portali rekrutacyjnych.

  Odwracaniu tego trendu sprzyja oczywiście spadek bezrobocia. Ostatnie dane podają, że w ostatnich miesiącach bezrobocie w Polsce sięgnęło wyjątkowo niskich poziomów i wynosi aktualnie ok. 8 proc.

  Od wielu lat najwięcej pracowników potrzebne jest w metropoliach, przede wszystkim w Warszawie. Miasto stołeczne jest odpowiedzialne za prawie jedną czwartą ofert dla pracowników. Ogromna rzesza osób jest także poszukiwana również przez duże firmy w Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu oraz Krakowie.

  Najwięcej szans na otrzymanie pracy mają osoby znające przynajmniej jeden język obcy. Dodatkowo pracodawcy chcą aby kandydat posiadał umiejętności obsługi podstawowego oprogramowania biurowego, prawa jazdy. Od specjalistów wymaga się umiejętność obsługi specjalistycznych programów inżynierskich lub biegłej znajomości języków programowania.

  #1496
  dominika toruń
  Guest

  No kto by jeszcze 10 lat temu pomyślał, że to firmy będą szukać pracowników 🙂 Widać, że u nas juz zachód i że szkoły i umiejętności przekładają się na zarobki. Im więcej się uczysz i im lepiej się czegoś nauczysz to tym łatwiej znajdziesz potem dobrze płatną pracę. W sumie to nawet dobrze bo takie coś świadczy chyba o tym, że nasza gospodarka ma się coraz lepiej prawda?

  #1506
  patrycja białogard
  Guest

  Rzeczywiście dzisiaj jest tak, że trudniej znaleźc pracodawcy dobrego pracownika niż pracownikowi znaleźć dobra pracę 🙂 Moi znajomi otworzyli fajną myjnię samochodową i wierzcie mi, że znalezienie ludzi do pracy na myjni to naprawdę ciężka sprawa. Za 2,5 tys. zł na rękę nie ma żadnych zgłoszeń … Dla mnie to jakiś szok normalnie i się zastanawiam z czego dzisiaj tacy nie wykształceni 20-30 latkowie żyją i co robią skoro za 2,5 zł nie chce im się ruszac tyłków ? …

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.