Ile można zarobić na lokacie bankowej – czy opłaca się trzymać pieniądze w banku

Home Forums Dobry pomysł na biznes – w co inwestować pieniądze Ile można zarobić na lokacie bankowej – czy opłaca się trzymać pieniądze w banku

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • #1497
  admin1
  Keymaster

  W tym momencie oprocentowanie lokat w polskich bankach jest najniższe w historii. Tylko niecałe 1,2 proc. w skali roku może rzeczywiście zarobić ktoś kto zaniesie do banku swoje oszczędności na typowy depozyt. Pomimo tego, że oprocentowanie lokat jest tak niskie to i tak Polacy zanoszą do banków coraz więcej pieniędzy.

  Wygląda jednak na to, że banki jeszcze nie skończyły obniżać oprocentowania lokat. Typowa lokata założona w marcu br. oprocentowana była na jedynie 1,47 proc. w skali roku. Pamiętajmy, że od zarobku trzeba jeszcze zapłacić podatek Belki, więc zysk na lokacie wyniósł ok 1,19 proc. netto. Jednym słowem za każde 1000 zł zainwestowane w lokatę na rok, można zarobić jedynie na 11,9 zł odsetek.

  Wynika z tego, że tak naprawdę na lokacie nie dość, że nie zarabiamy to jeszcze tracimy. Przecież stopa inflacji wynosi więcej niż 1,19 procent rocznie. W praktyce wygląda to tak, że po roku trzymania pieniędzy w banku możemy kupić mniej niż rok wcześniej.

  #1498
  ferdek opalenica
  Guest

  Widać, że banki testują do jakiego momentu można obniżać stopy procentowe lokat tak żeby ludzie się nie zniechęcili i nie przestali przynosić swojej gotówki do banków. Ja tam w życiu bym nawet grosza nie wpłacił na lokatę. Może bym się zastanowił nad jakąś konkretną obligacją, ale to co oferują banki to kpina z ludzi. Pożyczają pieniądze na rrso na kilkanaście procent, a ludziom dają zarobić mniej niż 1,5%. To jest żenada i tutaj państwo powino zrobić z tymi bankami porządek bo kredyty i pożyczki mają po prostu złodziejskie.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.