Gdzie pożyczyć pieniądze przez internet ?

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że tytułowe pytanie jest całkowicie oderwane od rzeczywistości. Wiele osób nie zastanawia się nad takimi kwestiami do czasu, aż sami nie staną w ich obliczu. Prędzej czy później jednak większość z nas doświadcza wzmożonego zapotrzebowania na pieniądze. Jak wtedy sobie poradzić ? Gdzie szybko pożyczyć gotówkę ?

Okazuje się, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi, która zadowoliła by wszystkich zainteresowanych. Wszystko zależy od kilku czynników – m.in. czy osoba ubiegająca się o pożyczkę :

– ma stałe zatrudnienie lub prowadzi działalność gospodarczą i posiada zdolność kredytową

– ma dobrą historię w BIK i nie jest zadłużona

– posiada konto w banku gdzie cyklicznie wpływa wynagrodzenie za pracę.

– na co chce przeznaczyć pożyczone pieniądze

 

W najlepszej sytuacji są pożyczkobiorcy, którzy spełniają powyższe wymagania. W takich wypadkach najprościej i jednocześnie najtaniej będzie spróbować pożyczyć we „własnym” banku, który znając sytuację finansową podejmie szybko stosowną decyzję. Obecnie znaczna większość banków umożliwia przeprowadzenie takiej transakcji za pośrednictwem internetu i nie sprawia to wielu kłopotów.

Opcja z bankiem jest dobra jednak nie zawsze najszybsza. Gdy pieniądze potrzebne są nagle w ciągu jednego dnia, to może się okazać, że nie w każdym przypadku uda się pozytywnie załatwić wniosek od ręki. W takich sytuacjach sprawdzają się oferty parabanków. Pozabankowy system pożyczkowy jest także jedynym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie spełniają wyszczególnionych wyżej warunków. Tym co wyróżnia pozytywnie parabanki jest ich szybkość działania oraz dość liberalne podejście do wymogów stawianych przez banki. Przykładowo największe firmy pozabankowe (m.in. Vivus) nie wymagają zatrudnienia co jest dobre dla osób pracujących na czarno lub nawet bezrobotnych.

Niestety parabanki mają też wady. Największa z nich to koszty. Te najdroższe potrafią naliczyć sobie oprocentowanie w wysokości kilku tysięcy procent w wymiarze rocznym. Tak wysokie RRSO jest ostrzeżeniem przed nieprzemyślanymi pożyczkami. Warto zatem dobrze sprawdzić oferty i porównać z których można korzystać, a które należy omijać. W tym miejscu warto też wspomnieć o darmowych promocjach jakie przy pierwszych pożyczkach oferują najlepsi – można bez strachu z nich korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*