Które banki w Polsce jako pierwsze wprowadzą płatności Android Play

Jest wielce prawdopodobne, że niebawem dwa polskie banki wprowadzą do swoich usług system płatności telefonem komórkowym Android Play. W finansowym świecie słychać plotki, że BZ WBK oraz Alior bank jako pierwsze wejdą do Android Play. Nie oficjalnie wspomina się także, że bliskie wprowadzenia u siebie tych płatności są jeszcze Bank Millennium, ING Bank Śląski i mBank. Jednak żadna z tych instytucji nie potwierdza tego oficjalnie.

Niebawem odbędzie się konferencja zorganizowana przez biuro prasowe Google, na którą zaproszeni zostali przedstawiciele mediów. Łatwo się domyślić, że konferencja, która będzie nosić tytuł „Zbliżasz. Płacisz. Gotowe” będzie dotyczyła właśnie wprowadzenia na Polski rynek nowych usług związanych z płatnościami mobilnymi Android Pay. Wszystkiego dowiemy się już niebawem bo 16 listopada tego roku.

Co to jest i jak działa Android Pay?

System Android Pay to następca aplikacji mobilnej Google Wallet. Android Pay pozwaoli nam na wykonywanie różnych zbliżeniowych płatności tylko za pomocą samego telefonu komórkowego (smartfona) wyposażonego w moduł NFC. Android Pay będzie kompatybilny z telefonami wyposażonymi w system w wersji powyżej 4.4. Na tą chwilę aplikacja nie jest jeszcze dostępna dla polskich użytkowników. Można ją już gdzieś w internecie znaleźć i mając programistyczną wiedzę zainstalować, ale nie ma możliwości skorzystania z jej funkcji.

co-to-jest-android-playNas bardziej ciekawi jak to wszystko będzie działało w praktyce i jak będzie z bezpieczeństwem naszych pieniędzy. Wiadomo, że hackerzy nigdy nie śpią i tylko czyhają na wprowadzanie takich nowinek…

One Reply to “Które banki w Polsce jako pierwsze wprowadzą płatności Android Play”

  1. no to od dzisiaj mamy juz w Polsce 3 banki, które oferują Płatności mobilne firmy Google. Póki co płacić przez ten system mogą klienci Banku Zachodniego WBK, Alior Banku i T-Mobile Usługi Bankowe. Żeby zapłacić w sklepie telefonem zbliżeniowo, trzeba mieć smartfon z systemem Android wersja 4.4 lub wyżej. Telefon musi obsługiwać standard NFC. Niebawem ten system planuje u siebie wdrożyć także mBank. Będzie możliwość podłączenia wielu kart Visa oraz MasterCard do jednego konta. Jak i gdzie można płacić smartfonem z Android Play? To działa wszędzie tam gdzie sa terminale na karty zbliżeniowe. Wystarczy po prostu zbliżyć swój telefon do terminala tak samo jak byśmy zbliżali kartę z systemem paypass. 50 zł bez pinu a powyżej trzeba będzie podac pin i wklepać go w ekran swojego smartfona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*