Lokaty z realnym zyskiem – lokata wygrywająca w Banku BGŻ

Niewiele banków w Polsce może pochwalić się realnymi zyskami z lokat terminowych. Większość wypracowanych zysków przez posiadaczy lokat pochłaniania jest przez inflację. Realne zyski dotyczą jedynie wąskiego grona lokat rocznych zakładanych w 2011 roku. Rosnące oprocentowanie lokat w IV kwartale br. daje nadzieje na wzrost rentowności depozytów dla klientów indywidualnych.

Nadzieja ta może jednak zostać rozwiana przez decyzję Rady Polityki Pieniężnej, dotyczącą obniżki stóp procentowych w Polsce. Szansę na wysoki zysk w ciągu najbliższych 6 miesięcy daje Bank BGŻ. W ofercie tego banku od 5 listopada 2012 roku znajduje się Lokata Wygrywająca. Produkt przeznaczony jest wyłącznie dla klientów indywidualnych-zarówno nowych jak i obecnych. W przypadku obecnych klientów warunkiem jest zdeponowanie co najmniej 50 procent nowych środków (w porównaniu z dniem 31 października br.).

Lokata Wygrywająca – szczegóły:

– lokatę można założyć w dowolnej placówce Banku BGŻ
– minimalna wpłata na lokatę wynosi tysiąc złotych
– półroczny okres oszczędzania
– lokata dla obecnych i nowych klientów banku
– oprocentowanie środków do 100 tys. zł: 5 proc. brutto
– oprocentowanie środków  powyżej 100 tys. zł: 5,3 proc. brutto

Zobacz też jakie oprocentowanie jest aktualnie w najnowszym polskim banku – http://www.grosznet.pl/nowosci/nest-bank-juz-obniza-oprocentowanie-lokat-nowe-stawki-duzo-nizsze/

3 Replies to “Lokaty z realnym zyskiem – lokata wygrywająca w Banku BGŻ”

 1. Mam trochę odłożonych pieniędzy, ale nie chciałbym trzymać ich w przysłowiowej skarpecie. Czy ta oferta jest godna uwagi? Nie jestem specjalistą w dziedzinie bankowości, ale chciałbym trafić na dość korzystną ofertę. Czy ktoś mógłby mnie uświadomić na co zwracać uwagę przy wyborze lokaty?

 2. Bank PKO BP nigdy nie rozpieszczał klientów pod względem wysokości stawek oprocentowania depozytów terminowych. Bank nie ulegał również w ostatnim czasie wojnie depozytowej. Jeśli zadawala Was stawka oprocentowania zdeponowanych środków pieniężnych na poziomie 5 proc. i trzymiesięczny okres oszczędzania to PKO BP wprowadził do oferty nową lokatę:
  – minimalna wpłata wynosi tysiąc złotych
  – brak opłat za prowadzenie, otwarcie i zamknięcie depozytu
  – oprocentowanie brutto do 5,1 proc.

  Górnik Bytom

 3. Przenoszenie usług do sieci internetowej nikogo dzisiaj już nie dziwi. Ba, trudno sobie dzisiaj wyobrazić życie bez usług bankowości internetowej. Dzisiaj można nawet założyć lokatę terminową bez odchodzenia od komputera. Niekiedy takie oferty charakteryzują się najwyższą stawką oprocentowania na rynku. Doskonałym przykładem jest lokata terminowa w neoBanku na dwa miesiące, gdzie oprocentowanie wynosi aż 9 proc. w stosunku rocznym

  Olaf/ Oświęcim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*