Najlepszy sposób na kłopoty finansowe – kto pomoże spłacić długi

Sposób na zasilenie budżetu – domowego i firmowego. Pożyczki gotówkowe bez BIK są obecnie produktami finansowymi reklamowanymi na bardzo szeroką skalę. Traktowane są one jako prosty i szybki sposób na pozyskanie dodatkowych pieniędzy. Od wielu już lat konkurują z bankowymi kredytami – przyznać zresztą należy, że z naprawdę niezłym skutkiem. Dla statystycznego Polaka możliwość zasilenia domowego budżetu bez konieczności spełniania wielu wygórowanych wymagań to niezwykle kusząca i atrakcyjna perspektywa.

Tym bardziej, że dość trudna sytuacja wymusza niejako na ludziach korzystanie z tego rodzaju usług. Nie każdy przecież dostanie kredyt w banku. Inna sprawa, że obecnie banki nie udzielają kredytów tak chętnie jak kiedyś. O wiele bardziej rygorystycznie podchodzą do selekcji wniosków. Nawet drobne skazy na historii finansowej odnotowanej w Biurze Informacji Kredytowej mogą stanowić przyczynę odmownej decyzji w sprawie wniosku. Tymczasem firmy pożyczkowe redukują wymagania do najbardziej niezbędnego minimum, co przez klientów jest postrzegane zdecydowanie na plus.

Sprawdź skąd wziąć pieniądze jak masz chwilowe kłopoty finansowe – http://www.grosznet.pl/praktyczne-porady-finansowe/gdzie-szukac-chwilowki-przez-internet-bez-bik/

Na pożyczki pozabankowe decydują się zarówno osoby prywatne, jak i prowadzące działalność gospodarczą. Przedsiębiorcy – zwłaszcza mali i średni – bardzo dotkliwie odczuwają skutki kryzysów, wielu z nich pozamykało firmy, gdyż brakowało środków na ich prowadzenie. Pożyczki pozabankowe pomagają zatem uratować nie tylko domowe budżety, ale także i te firmowe. Warunek jest tylko taki, że muszą one zostać dopasowane do konkretnych, indywidualnych potrzeb, co wymaga rozeznania na rynku usług pozabankowych.

4 Replies to “Najlepszy sposób na kłopoty finansowe – kto pomoże spłacić długi”

  1. Czy mam szansę otrzymać pożyczkę w banku bez sprawdzania w bik? Obawiam się, że mogę mieć jakąś negatywną opinię, bo kiedyś spóźniłem się z kilkoma ratami. Nie chciałbym brać pożyczki w parabanku, bo słyszałem że pobierają bardzo duże prowizje. Może ktoś zna jakieś optymalne rozwiązanie?

  2. Każdy bank prowadzi inną politykę weryfikacji wiarygodności kredytowej klienta. Ustalając zdolność kredytową, banki posiłkują się raportami z BIK-u. Co zrobić jeśli nasza wiarygodność kredytowa ucierpiała wskutek drobnego opóźniania w spłacie raty? Otóż opóźnia w Biurze Informacji Kredytowej do 30 dni można zniwelować brakiem zgody na przetwarzanie danych o kredycie…Opóźnienia powyżej 60 dni będą widniały w BIK-u nawet do 5 lat po zakończeniu umowy kredytowej-czy nam się to podoba czy nie.

    Fircyk z Piły

    1. Jeśli spóźniamy się z płaceniem rat kredytowych, musimy mieć na uwadze, że prędze czy później trafimy do BIK-u. Biuro Informacji Kredytowej odnotowuje w raportach spóźnienia w przedziałach: 0-30 dni, 30-60 i ponad 60 dni. W najgorszym przypadku są osoby z opóźnieniami przekraczającymi 60 dni. Wówczas nie mogą oni liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku kredytowego w jakimkolwiek banku. Co więcej po takim czasie bank zazwyczaj sprzedaje dług firmie windykacyjnej.

      Cinek/Elbląg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*