Nest Bank już obniża oprocentowanie lokat – nowe stawki dużo niższe

Nest Bank to nowa marka na polskiej mapie banków. Bank ten rozpoczął oficjalnie swoją działalność 29 października, a powstał po połączeniu Banku SMART i BIZ Banku. Bank zaraz po swoim debiucie oferował najwyższe oprocentowanie lokat na rynku. Jednak nie długo udało się utrzymać pozycję lidera, a pierwsza obniższa oprocentowania przyszła po niespełna dwóch tygodniach od debiutu banku.

Dokładnie 11 listopada, Nest Bank wprowadził nową tabelę oprocentowania rachunków bankowych i lokat dla swoich klientów indywidualnych. Nowe stawki oprocentowania dotyczą Nest lokat na nowe środki. Bank obniżył stopy procentowe aż o 0,5 punktu procentowego.

Przypomnijmy, że początkowo oprocentowanie 3-miesięcznego depozytu w Nest Banku wynosiło 2,50 proc. w skali roku dla klientów posiadających konto. Aktualnie stawka wynosi 2,00 proc.. Dla lokat zakładanych przez stronę banku bez konieczności posiadania konta było 2,30 proc. w skali roku, a teraz po zmianie jest obecnie 1,80 proc.. Jeśli chodzi o  6-miesięczną lokatę to miała ona wynoszące odpowiednio 2,60 proc. w skali roku dla klientów z kontem (dzisiaj 2,10 proc.) i 2,40 proc. w skali roku dla pozostałych klientów (teraz 1,90 proc.). Żeby założyć nowa lokatę należy wpłacić do banku tzw. nowe środki.  Minimalna kwota na jaką można założyć lokaty w Nest Bank to 1000 zł. Maksymalna kwota dla powyższych stawek procentowych to 2 000 000 zł.

opinie-o-nest-bankPytania pomocnicze:

Czy warto założyć lokatę w Nest Bank
Co to jest Nest Bank i od kiedy istnieje
Jakie sa opinie o Nest Bank
Czy opłaca się założyć konto – rachunek w Nest Banku
Jakie jest oprocentowanie lokat i depozytów bankowych w Nest Bank

Zobacz ile aktualnie wynoszą oficjalne stopy procentowe w Polsce według Rady Polityki Pieniężnej – http://www.grosznet.pl/nowosci/rada-polityki-pienieznej-nie-bedzie-zmiany-stop-procentowych/

2 Replies to “Nest Bank już obniża oprocentowanie lokat – nowe stawki dużo niższe”

  1. pierwsze słysze o tym nest banku i dlatego mam szybkie pytanie. czy nowe banki maja jakieś lepsze i inne oferty na kredyty lub pożyczki? bo wszystkie banki jakie do tej pory sprawdziłam nie dadzą mi żadnej pożyczki ani kredytu jeśli mam zły bik i zajęcie komornicze. polskie banki sprawdzają wszystko a zaczynają od baz dłużników i bik. czy w nest banku można dostać kredyty bez sprawdzania w bazach bik i weryfikacji w rejestrach dłużników? czy są tutaj dostępne pożyczki dla zadłużonych z komornikeim?
    luiza kudowa zdrój

    1. hehe no co ty ? 🙂 bank to bank a nie instytucja pozabankowa i musi sie podporządkować zawsze pod zalecenia KNF (komisja nadzoru finansowego). ni ema najmniejszej możliwości żeby jakikolwiek bank w Polsce dał komukolwiek kredyt lub pożyczkę jeśli ktoś ma złą historię kredytową. sprawdzanie bankowej informacji kredytowej oraz wszystkich tych rejestrów dłużników big krd itp to mus i bez tego bank nie rozpoczyna dalszej procedury rozpatrywania wniosków kredytowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*