Kiedy rozwiążą problemy z kredytami na mieszkanie we frankach Szwajcarskich

Wielokrotnie zapowiadana pomoc dla tak zwanych frankowiczów przeciąga się lub być może nawet nie nadejdzie z żadnej strony. Listopadowy wzrost notowań tej waluty zwiększył ratę na kredyt hipoteczny prawie pół milionie polskich rodzin. Jednak w statystykach globalnych problem kredytów hipotecznych o o dziwo maleje. Tak tak to nie są żarty.

Otóż jeśli spojrzymy na to , że w marcu 2009 roku kwota zadłużenia Polaków w CHF wynosiła 47,9 mld CHF (69% wszystkich udzielonych kredytów mieszkaniowych) to aktualnie frankowcy mają do spłaty mniej o 15 mld bo ok 33 mld CHF (34% wartości kredytów mieszkaniowych).

Można z dużym prawdopodobieństwem wyliczyć, że jeśli żaden rząd ani prezydent nie podejmie żadnych działań to i tak zadłużenie czyli problem Polaków z kredytami hipotecznymi w CHF zmniejszy się o kolejne kilkanaście mld i będzie to już tylko ok 20 mld CHF.

Oczywiście ciężko oczekiwać czegoś dobrego dla Polskiej gospodarki jeśli liczyć na pasywne rozwiązywanie tego problemu i tak naprawdę tego typu statystyki wyglądają tylko ładnie na papierze i nie wynika z nich nic dla przeciętnego frankowicza, który i tak musi płacić coraz wyższe raty.

kiedy-nadejdzie-pomoc-dla-frankowcowPytania pomocnicze:

Ilu Polaków ma kredyt we frankach CHF
Kiedy rząd lub prezydent pomoże frankowiczom
Ile wynosi zadłużenie Polaków we frankach szwajcarskich
Kiedy nadejdzie pomoc dla frankowców

Poczytaj jeszcze to:

http://www.grosznet.pl/nowosci/jak-odzyskac-pieniadze-z-konta-osoby-ktora-zmarla-i-nie-wiadomo-gdzie-miala-konto/
http://www.grosznet.pl/nowosci/jaki-jest-minimalny-wklad-wlasny-dla-kredytow-hipotecznych-w-polsce/

 

Opinie i komentarze klientów

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Napisany w kategoriach: Nowości
Zawarte tagi: