Plus 500 na każde dziecko? Prezes PIS obiecał od 1 lipca 2019!

Podczas dzisiejszego wystąpienia na konwencji PIS w Warszawie głos zabrał Prezes partii poseł Jarosław Kaczyński, który przedstawił nowy program wyborczy swojej partii. Pierwszy i chyba najważniejszy punkt nowej obietnicy to rozszerzenie programu +500 na każde dziecko. Od kiedy Polacy dostaną pieniądze – dodatkowe 500 zł od pierwszego dziecka? Jeśli wierzyć słowom Pana Prezesa to od 1 lipca możemy się spodziewać, że nowy program wejdzie w życie. Jeszcze nie wiadomo skąd rząd weźmie na to pieniądze, ale już wstępnie można prognozować, że podniesie to koszty programu 500 + z 23 na 43 mld złotych.

Co jeszcze obiecał Polakom Prezes partii rządzącej?

Kolejnym bardzo ważnym punktem nowego programu ma być realna pomoc młodym ludziom. Prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział, że niedługo nie będzie już podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia. Zaplanowane jest także obniżenie kosztów pracy przez co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu.

PIS planuje także przywrócić pół miliarda km z połączeń autobusowych do małych miejscowości, które zostały zlikwidowane w ostatnich latach. Nowy program zawiera plan na przywrócenie dawnego stanu połączeń autobusowych.

Ostatnim punktem i chyba taką wisienką na torcie jest program pomocy dla wszystkich emerytów. Ma to być tak zwana trzynastka w kwocie 1100 zł wypłacana już od maja tego roku. – „Zrobimy to w tym roku, i zrobimy wszystko, żeby uczynić to także w przyszłym i w następnym” – taką słowną deklarację złożył Jarosław Kaczyński.

Skąd na to wszystko rząd weźmie pieniądze? Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że wszystkie obietnice zostaną zrealizowane – „poprzez dalszą walkę o jak najlepszy system podatkowy, ale również rozwój gospodarczy, poprzez zmniejszenie biurokracji, zmniejszenie kosztów administracji”.

Trzymamy Pana Prezesa i Pana premiera za słowo i z niecierpliwością czekamy na efekty i realne spełnienie się wszystkich obietnic przedwyborczych!

Prezes PIS obiecał dzisiaj nowy program partii – plus 500 na każde dziecko w Polsce!

4 Replies to “Plus 500 na każde dziecko? Prezes PIS obiecał od 1 lipca 2019!”

  1. Nie bardzo wierzę w te zapowiedzi i pewnie coś nagle się nie uda i powiedzą , że po wyborach na pewno to zrobią i dadzą +500 na każde dziecko w Polsce. Przecież 20 dodatkowych miliardów to suma, która powaliła by chyba Polską gospodarkę. Oczywiście trzymam kciuki bo sam mam dwójkę małych dzieci i jak w lipcu dostanę 1000 zł to odwołam wszystko 🙂 Zastanawiam się czy i jakie będą kryteria i czy na pewno każda rodzina dostanie pieniądze

  2. No wiadomo, że przed wyborami to się obiecuje największe cuda pod słońcem tylko nie zawsze po wyborach dotrzymuje się słowa. Chociaż tym razem obiecali, że dadzą te 500 + jeszcze przed wyborami 🙂 ciekawe ciekawe… czy tak się przestraszyli Biedronia , że im słupki spadną czy taki zryw na to żeby jeszcze spróbować wygarnąć ponad 50% w sejmie żeby zmienić konstytucję i przejąć pełnię władzy w Polsce… ? Nie wierze, że przed jesienią dadzą tę kasę ale jak tak to kibicuję

  3. Podczas wystąpienia na konwencji PIS w Warszawie, która odbyła się 23 marca minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska dodała do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, że dodatkowe, trzynaste świadczenie będzie dotyczyło także rencistów socjalnych. Jeśli chodzi o najniższą rentę socjalną to od 1 marca zostanie ona podniesiona do kwoty1100 zł. Przypomnijmy, że renciści socjalni są to osoby niepełnosprawne. Wypłaty trzynastek mają ruszyć od 1 maja.

    Minister Rafalska dodała także, że zmiany w programie plus 500 na każde dziecko spowodują także uproszczenie wniosków o przyznanie takiego świadczenia. Nie będzie trzeba od tej pory badać sytuacji finansowej rodziny, która ubiega się o 500+ na pierwsze dziecko.

  4. W rozmowie z „Super Expressem” wiceminister pracy Stanisław Szwed zapewnia, że rzeczywiście od 1 lipca zostaną przyznane świadczenia 500 plus na każde, także pierwsze dziecko, jednak start wypłat nastąpi z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Faktycznie pieniądze na konto rodziców zaczną trafiać od września. Oczywiście świadczenia za lipiec i sierpień zostaną wyrównane i pierwsza wypłata świadczenia na pierwsze dziecko zostanie wypłacona w kwocie 1500 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*