Pozew grupowy przeciwko Bankowi Zachodniemu WBK S.A.

Wygląda na to, że do grona banków co do których wytaczane są pozwy zbiorowe dołączy niebawem Bank Zachodni WBK. Prawnicy z kancelarii Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy zbierają chętne osoby do złożenia pozwu przeciw Bankowi Zachodniemu WBK. Sprawa ma dotyczyć spornych klauzul waloryzacyjnych (o klauzule indeksacyjne), które zawarte są w umowach na kredyty hipoteczne zarówno zawartych z BZ WBK jak i w umowach należącego od jakiegoś czasu do BZ WBK Kredyt Banku.

Przypomnijmy, że wspomniana powyżej kancelaria prowadzi już sprawę na podstawie pozwu zbiorowego przeciw Millenium Bankowi. Pozew ten złożyło ok 4 tys. osób. Tego typu sprawy nie są łatwe i ciągną się latami. Podobnie rzecz ma się ze słynnym pozwem pod hasłem „Nabici w mBank”. Na ten moment chyba jeszcze żaden z pozwów zbiorowych nie zakończył się pełnym sukcesem.

Nowy pozew ma dotyczyć kredytów denominowanych kursem franka szwajcarskiego na podstawie umów z Kredyt Bankiem oraz Bankiem Zachodnim WBK. Klienci tych banków, którzy dołącza się do pozwu twierdzą, że bank stosował nie dozwolone klauzule co skutkowało zawyżaniem ich rat za kredyt. W pozwie będzie zawarte żądanie zwrotu nadpłat wynikających z stosowania nie dozwolonych klauzul zawartych w umowach.

Według prawników, którzy planują podjąć się prowadzenia tej sprawy, umowy skonstruowane były tak, że bank miał możliwość dowolnego sposobu określania parametrów kursu waluty. Dowolność ta także obejmuje rozpiętość pomiędzy kursem zakupu CHF a kursem sprzedaży, czyli tak zwanego spreadu walutowego.

Złożenie pozwu zbiorowego kancelaria uzależnia od ilości osób, które się zgłoszą. Termin dołączania do pozwu zbiorowego to 16 grudnia tego roku, a minimalna ilość osób to 100. Jeśli zbierze się mnie osób, to istnieje możliwość poprowadzenia spraw indywidualnie.

pozew-grupowy-przeciwko-bankowi-zachodniemu-wbk-s-a-o-klauzule-indeksacyjnePytania pomocnicze:

Gdzie można dołączyć się do pozwu zbiorowego przeciw BZ WBK i Kredyt Bank
Kto prowadzi pozwy zbiorowe przeciwko bankom, dotyczące umów na kredyty hipoteczne w frankach szwajcarskich
Jak złożyć pozew zbiorowy dotyczący nie dozwolonych klauzul zawartych w umowie kredytowej z bankiem
Pozwy zbiorowe – umowy na kredyt hipoteczny we frankach – BZ WBK

One Reply to “Pozew grupowy przeciwko Bankowi Zachodniemu WBK S.A.”

  1. pozew zbiorowy i ogólnie każdy pozew przeciwko bankowi ma szansę jesli rzeczywiście są w umowie kredytowej nie dozwolone klauzule. nie popadajmy tylko w paranoję i dawajmy banków o wszystkie zło świata bo nie mamy szans. ostatnio czytałem na bankierze, że ktoś przegrał z bankiem millenium i sądził się o to że rata wzrosła po frank podrożał… sąd uznał co oczywiste, że zmiana kursu franka nie stanowi ‘nadzwyczajnej zmiany stosunków’” . klient mógł przeciez wziąc kredyt w złotówkach i miał pełną świadomość że na przestrzeni 32 lat moga się dziac cuda w Polsce i na świecie z kursami giełd, walut itp itd ja mam kredyt z mbank (dawnz multibank) i juz zleciłem kancelarii żeby odzyskać pieniądze, które wydałem na przymusowe ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, ale to dotyczy rzeczywiście nie dozwolonych klauzul i mam nadzieję, że odzyskam moje 12 tys. zł i że nigdy więcej nie będa już mi co 3 lata naliczali kolejnych kilku tys. za to ubezpieczenie. Ile czasu jest na to żeby podać do sądu i odzyskac pieniądze? pamiętajcie, że jest tylko 10 lat i po 10 latach nie mamy juz szans na odzyskanie żadnej kwoty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*