Przerwa w działaniu BGŻ BNP Paribas – zmiana eBGŻ na Pl@net

BGŻ i BNP Paribas Banku Polska finalizują ostatnie formalności związane z połączeniem tych banków. Fuzja tych instytucji od dawna jest już faktem jednak dopiero przyszedł czas na wprowadzenie jednolitego systemu informatycznego do obsługi klientów. W najbliższy weekend rozpocznie się procedura po której nastąpi zamiana starego systemu eBGŻ na nowy Pl@net.

Zmiana tego systemu wiąże się z kilkudniowa przerwą w dostępnie do kont dla klientów byłego banku BGŻ. Przerwa rozpocznie się w czwartek 10 listopada o godzinie 14.00, a od godziny 18.00 nie będzie dostępna bankowość internetowa, mobilna i telefoniczna. W tym czasie zamknięte będą także wszystkie oddziały banku. Jeśli chodzi o infolinię to będzie ona pracować tylko w trybie informacyjnym.

Tak długa przerwę spowoduje przenoszenie danych klientów z systemu jaki był w banku BGŻ na system informatyczny, który jest aktualnie używany w BGŻ BNP Paribas. To skomplikowana i wymagająca odpowiednich przygotowań operacja. Jedyne co w czasie przerwy będzie działać to płatności kartami kredytowymi jednak nie będzie możliwości sprawdzenia stanu na koncie.

Przerwa, a co za tym idzie zmiany jakie po niej nastąpią dotyczyła będzie zarówno klientów indywidualnych jak i biznesowych. Pamiętajmy , że w tym czasie nie dokonamy żadnego przelewu, więc wart najważniejsze operacje zaplanować i dokonać odpowiednio wcześniej.

przerwa-w-dzialaniu-bgz-bnp-paribasPytania pomocnicze:

Jak długo będą zamknięte oddziały i placówki BGŻ BNP Paribas
Ile potrwa przerwa w działaniu konta BGŻ BNP Paribas
Do kiedy nie będzie działać system internetowy BGŻ BNP Paribas

3 Replies to “Przerwa w działaniu BGŻ BNP Paribas – zmiana eBGŻ na Pl@net”

  1. pamietajmy, że to juz od dzisiaj od godz 14 przez najbliższe 4 dni nie będzie można robić przelewów bo nie da rady zalogowac się do systemu online. bank przełącza systemy ze starego na nowy i dlatego będzie przerwa w funkcjonowaniu kont i bankowości internetowej. mam nadzieję, że jakoś sobie z tym poradze bo mam konto w bnp i każdego dnia potrzebuje robić przelewy

  2. no właśnie coś chyba nie za bardzo te przenosiny się udały albo ktoś mi ukradł kase z konta bo mam prawie puste konto! wiedziałem, że te przenosiny to będa jakieś jaja i się nei pomyliłem, teraz nie za bardzo wiem co zrobić i ile będe czekac na to żeby znowu mieć kase na koncie. potrzebuje robić przelewy i nie mam zamiaru się spóźniac z moimi płatnościami przez to że bank ma jakąś dziurę. co zrobić żeby jak najszybciej odzyskac pieniądze od bnp paribas ?
    janek iława

  3. no to w ten weekend szykuje się niezły hardcore w wielu polskich bankach i będa przerwy nie tylko w bgż, ale także może nei pracować bankowośc elektroniczna w PKO Banku Polskiego, Inteligo, Citi Handlowego, Credit Agricole Bank Polska, eurobanku, BOŚ Banku i Deutsche Banku…
    prace modernizacyjne, konserwacje, sprawdzania itp itd.. i to tak wszyscy w jeden weekend? nie do końca to rozumiem i nie chciałbym wysnuwac jakiś swoich teorii że to jakas zmowa lub spisek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*