PZU i Polski Fundusz Rozwoju kupi akcje Pekao SA od włoskiego UniCredit

Już niedługo PZU i Polski Fundusz Rozwoju zamierza sfinalizować zakup akcji Pekao SA od UniCredit. Całą operację planuje i monitoruje wicepremier polskiego rządu Mateusz Morawiecki. Wszystkie negocjacje są bardzo poufne jednak wszystko wskazuje na to, że rozmowy są już na ukończeniu. Na tą chwilę według Morawieckiego nie słychać o jakiś problemach, które mogłyby zakłócić lub uniemożliwić proces zakupu akcji Pekao SA.

Dyskusje o planach przejęcia akcji Pekao SA przez Grupę PZU trwają od lata kiedy to UniCredit pozbyło się ok 10. proc akcje polskiego banku za ok 126 zł za sztukę. Ta transakcja opiewała na kwotę 3,3 mld zł. Prezes Grupy PZU Michał Krupiński, że celem strategicznym grupy jest budowa grupy bankowej w pierwszej piątce banków w Polsce. Do 2020 roku aktywa grupy powinny wynosić minimum 140 mld zł.

kto-kupi-akcje-pekao-saNa ten moment UniCredit posiada ok 40 procent udziałów w banku Pekao SA. najbliższe plany zakupu przez grupę PZU dotyczą 30 procent za 11 mld zł jednak najprawdopodobniej Włosi będą w przyszłości chcieli sprzedać także pozostałą cześć czyli ostatnie 10 procent udziałów.

Podobne tematy:

Kto jest właścicielem banku Pekao SA
Ile kosztują akcje PEKAO SA

http://www.grosznet.pl/nowosci/alior-bank-kupil-8723-udzialow-ge-w-podstawowej-dzialalnosci-bph/
http://www.grosznet.pl/nowosci/jak-odzyskac-pieniadze-z-konta-osoby-ktora-zmarla-i-nie-wiadomo-gdzie-miala-konto/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*