Raiffeisen-Leasing Polska zostanie przejęte przez PKO Bank Polski

W ostatnim czasie PKO Bank Polski zawarł z Raiffeisen Bank International (RBI) umowę według której zostanie właścicielem 100 procent akcji Raiffeisen-Leasing Polska (RLPL). Podmiotem, który będzie właścicielem zakupionych akcji będzie teraz PKO Leasing. Wartość przeprowadzonej transakcji wynosi 850 mln złotych.

Nie wiadomo ile dokładnie potrwa sfinalizowanie całej transakcji bo jest ona uzależniona od wielu czynników, a najbardziej od uzyskania wszystkich koniecznych zgód antymonopolowych.

Przypomnijmy, że już we wrześniu tego roku PKO BP zaoferował wiążąco nabycie 100 procent akcji Raiffeisen-Leasing Polska (RBPL) od Raiffeisen Bank International (RBI). Banki zawarły porozumienie na zasadzie którego PKO BP dostało wyłączność na prowadzenie dalszych negocjacji w sprawie zakupu akcji.

PKO Bank Polski jest na czele całego polskiego sektora bankowego. Na koniec 2015 Bank wykazał, że jego aktywa wynoszą prawie 267 miliardów złoty. Od roku 2004 akcje banku zadebiutowały na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

przejecie-akcji-raiffeisen-leasing-polska-przez-pko-bank-polskiPytania pomocnicze:

Kto kupił akcje Raiffeisen-Leasing Polska
Co teraz będzie z klientami mających umowy w Raiffeisen-Leasing Polska
Kiedy PKO Bank Polski kupi akcje Raiffeisen-Leasing Polska

2 Replies to “Raiffeisen-Leasing Polska zostanie przejęte przez PKO Bank Polski”

  1. Mamy w Raiffeisen-Leasing Polska umowę leasingową na myjnie parową na ok 40 tys. zł. Umowa jak dla mnie złodziejska, ale Polak mądry po szkodzie 🙂 sporo się nauczyłem biorąc ten leasing i wiem , że nastepnym razem pięć razy się zastanowię i sprawdzę wszystkie inne dostępne oferty , a nie pierwszą jaką mi ktoś podsunął. Zobaczymy jak będzie teraz wyglądała obsługa leasingu jak przejmie to bank PKO. Mam nadzieję, że gorzej nie będzie i że nie podskoczy mi rata bo to bym się zdenerwował…

  2. no i widze jest juz zgoda UOKiK na przejęcie Raiffeisen-Leasing Polska przez PKO Bank Polski. Instytucja państwowa sprawdziła czy PKO nie będzie teraz monopolistą i czy udział PKO BP w tym rynku nie przekroczy 20 procent.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*