Jak znaleźć najlepszy kredyt samochodowy na rynku

Decydując się na zaciągnięcie kredytu samochodowego bez zdolności kredytowej, analizujemy oferty poszczególnych banków. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, bo tylko w ten sposób znajdziemy taką propozycję, która najbardziej będzie nam odpowiadać. Przy tej okazji pamiętajmy również o tym, że mamy prawo domagać się od banku pewnych informacji, a ten ma w obowiązku nam ich udzielić. Przede wszystkim musi nam przedstawić – i to szczegółowo – wszystkie parametry oferty kredytowej. Po podpisaniu umowy nie może się okazać, że zawiera ona jakiekolwiek ukryte opłaty. Chodzi tutaj w głównej mierze o całkowity, rzeczywisty koszt zobowiązania – nie wolno się sugerować w tym momencie oprocentowaniem nominalnym, a takie właśnie jest przez banki najchętniej eksponowane.

Ponieważ to my będziemy spłacać kredyt samochodowy bez zaświadczeń przez kilka lat, mamy prawo wiedzieć, ile dokładnie za niego zapłacimy. Jako klienci mamy swobodę wyboru. Chronią nas tutaj przepisy o prawach konsumentów, które niedawno się zmieniły i teraz banki nie mogą niektórych danych ukrywać.

2 Replies to “Jak znaleźć najlepszy kredyt samochodowy na rynku”

  1. Na rynku jest tyle różnych ofert, że naprawdę trudno się w tym wszystkim odnaleźć takiemu przeciętnemu szarakowi jak ja… Czy ktoś jest w stanie przetłumaczyć to wszystko z polskiego na nasze? Idąc do banku w sprawie kredytu czy czegokolwiek innego zawsze wychodzę z niego uboższy o kilka punktów IQ. Robią tam straszne pranie mózgu.

  2. Ja to bym proponował najpierw rozejrzeć się na porównywarkach internetowych. Rzetelnie opisywane są kredyt między innymi na portalu finansowym Bise.pl. Następnie trzeba się udać w tournee po bankach-to nieuniknione. Chyba, że zdamy się na pomoc doradców finansowych. Jednak ci wbrew pozorom nie analizują całego rynku kredytowego. Wybierają oferty instytucji z którymi współpracują….

    Moro$ Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*