Weź kredyt samochodowy bez zaświadczeń

Najtańsze kredyty samochodowe – ogólny zarys

Kredyt samochodowy to jeden z najbardziej popularnych w naszym kraju sposobów na sfinansowanie zakupu własnego auta. Otrzymać go można zarówno w banku komercyjnym (większość tego typu instytucji posiada go w swej ofercie), jak i w wyspecjalizowanym banku samochodowym (są to jednostki powiązane z konkretnymi koncernami motoryzacyjnymi). Zróżnicowanie w zakresie ofert udostępnianych przez poszczególne banki jest ogromne, aczkolwiek można tutaj wyróżnić wiele wspólnych elementów.

W głównej mierze warunki umowy kredytowej są zdeterminowane wiekiem pojazdu. Banki nie są zbyt entuzjastycznie nastawione do kredytowania kilkuletnich samochodów, w związku z czym kierowcy muszą liczyć się z licznymi utrudnieniami (wysokie wymagania co do wkładu własnego, podwyższone oprocentowanie, znacznie skrócony okres spłaty etc.). W niektórych instytucjach finansowych można się natknąć na dość rygorystyczne wymogi dotyczące minimalnej kwoty kredytu. O korzystanie z opisywanego tutaj produktu finansowego mogą ubiegać się zarówno osoby fizyczne, jak i klienci instytucjonalni.

W obydwu przypadkach potrzebna jest zdolność kredytowa na odpowiednim poziomie. Warto przy tej sposobności wspomnieć o tym, że od klientów instytucjonalnych banki wymagają z reguły większej zdolności kredytowej (jest to jedno z licznych utrudnień na jakie napotykają przedsiębiorcy). Informacje na temat kredytów samochodowych znajdują się w Internecie. Za pośrednictwem sieci można również umówić się na spotkanie z doradcą finansowym.

Autokredyt – atrakcyjna oferta dla firm bez zaświadczeń

Chcąc kupić swoje wymarzone cztery kółka, często nie mamy innego wyjścia jak zaciągniecie w banku kredytu na ten cel. Kredyty samochodowe cieszą się obecnie wśród Polaków dużym zainteresowaniem – coraz więcej rodaków decyduje się bowiem na zakup auta. Zróżnicowanie w zakresie ofert jest obecnie spore, dlatego też trzeba dokładnie się im przyjrzeć, aby wybrać te, która będzie dla nas najbardziej korzystna.

Na względzie trzeba mieć przy tym również swoje własne możliwości – branie kredytu, ze spłaceniem którego będziemy mieć problemy mija się z celem. Jakiego zatem autokredytu powinniśmy szukać? Z całą pewnością takiego, którego oprocentowanie nie jest wysokie. Ponadto bank nie powinien nam robić problemów, gdy zechcemy spłacić go wcześniej (w niektórych instytucjach wiąże się to z dodatkowymi opłatami). Rata musi być taką wysokość, by nie było trudności z wygospodarowaniem środków na ten cel. Koniecznie też zwracajmy uwagę na zabezpieczenia – nie zapominajmy, że w ten sposób bank dba o swoje, a nie nasze interesy, więc starannie selekcjonujmy oferty pod tym właśnie kątem.

Bank, który klientów traktuje jak równorzędnych partnerów nie będzie od nich wymagać tak kłopotliwych zabezpieczeń jak depozyt karty pojazdu czy zastaw rejestrowy. Istotną kwestią jest także wkład własny – chcąc kredytem sfinansować kupno używanego samochodu, trzeba być przygotowanym na wyłożenie części wartości auta z własnej kieszeni. Standardowo jest to 10 procent, ale im starsze auto, tym bardziej poprzeczka ta jest podnoszona.

Autokredyt – czego oczekiwać od doradcy finansowego? Kredyt samochodowy na firmę.

Wybór kredytu samochodowego nie jest aktualnie łatwą sprawą. Ofert jest naprawdę wiele, w związku z czym podjęcie ostatecznej decyzji wymaga od nas sporo zaangażowania. Możemy jednak to sobie ułatwić – w jaki sposób? Najprościej umówić się na spotkanie z doradcą finansowym. Pamiętajmy, że nie musimy nic za to płacić. Kosztuje nas to jedynie trochę czasu, a przy tym możemy naprawdę sporo zyskać.

W tym momencie pojawia się jednak dylemat – jak wybrać doradcę? Ich usługi oferują aktualnie liczne instytucje, dlatego też najbezpieczniej jest decydować się na te znane i sprawdzone przez innych klientów. musi być to firma solidna, z ugruntowaną na rynku pozycją. Dobry doradca to natomiast taki, który jest w pełni zaangażowany w sprawę swego klienta i nie działa wyłącznie we własnym interesie (doradca za każdego pozyskanego dla banku klienta otrzymuje prowizję). Czego powinniśmy oczekiwać? Na początek – przedstawienia nam ofert odpowiadającym naszym wymogom oraz potrzebom (doradca zapyta nas o takie rzeczy jak deklarowany wkład własny, wysokość kredytu jaka nas interesuje, ilość rat, wiek i marka pojazdu etc.).

Przygotuje dla nas także kredytową kalkulację. Pomoże nam wypełnić wniosek i zgromadzić wymagane dokumenty, a następnie sam dostarczy je do banku, z usług którego zdecydujemy się skorzystać. I na koniec jeszcze szalenie istotna sprawa, o której kredytobiorcy zapominają. Obowiązkiem doradcy jest też opieka nad nami w trakcie spłaty kredytu – jeśli pojawia się jakiś kłopot, doradca powinien nam pomóc w jego rozwiązaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*